Спростування
Спростування
Правительство Украины располагает на валютном счете почти $1,9 млрд
Улюкаев назвал $40 за баррель нефти реалистичной ценой
Ряд депутатов предлагает ввести санкции против "Роснефти"
Число иностранных туристов достигло рекордных 1,2 млрд в 2015 году
ДТЭК возобновил прием угля шахт Львовско-Волынского бассейна
ЕС вводит универсальную профессиональную карту
"Укргазвыдобування" в 2015г снизило добычу газа на 3,9%
Чистый отток капитала из России в 2015 году составил $56,9 млрд.
Олланд ввел чрезвычайное экономическое положение во Франции
Как нам обустроить "Нафтогаз"?
Валентин Землянський
Что год грядущий нам готовит?
Едуард Бразас
Топ-менеджер Новинського: бурити в Україні дорожче, ніж у США
Експерт: "Газпром" викрив внутрішні проблеми України
Прибуток Shell у третьому кварталі зменшився на 32%
Угода з Chevron на видобуток сланцевого газу в Олеську буде підписана 5 листопада
Видобуток сланцевого газу гальмується не тільки через політичні проблеми, а й через брак сервісних компаній.
Про це на міжнародній конференції "Нетрадиційні нафта і газ. Східна Європа і СНД" зауважив Віталій Радченко, експерт CMS Cameron McKenna, повідомляє "Українська енергетика".
Експерт наголосив, що нетрадиційний газ є доволі новою тенденцією не тільки для України, а й для інших держав Європи.
Наприклад, ЄС зараз тільки розробляє директиву щодо оцінки впливу діяльності в даному секторів на навколишнє середовище.
В Україні розробкою законодавчою бази, яка регулюватиме питання гідророзриву, почали займатися фахівці з Міністерства енергетики та вугільної промисловості.
Однак, на думку Радченка, окрім цього, існує низка інших проблем.
"В Україні спостерігається брак сервісних компаній, які можуть забезпечити якісне буріння. Це, на мою думку, також суттєво гальмує процес видобутку сланцевого газу", - сказав він.
Натомість Єрко Єліч Балта, директор з питань геології та інжинірингу компанії INA (Хорватія), відзначив, що до 2020-2025 року сланцевий газ не відіграватиме в Європі і Україні важливої ролі.
В свою чергу начальник управління з розробки покладів компанії "Газпром" Ігор Зінченко відзначив, що міжнародні компанії, які прийшли в Україну видобувати сланцевий газ, насправді зацікавлені у видобутку традиційних вуглеводнів.
Адже, за його словами, підписані угоди не забороняють цим компаніям видобувати інші корисні копалини, знайдені на закріплених за ними родовищах.
"Ви подивіться на карту. Які місця обрали ці компанії для видобутку сланцевого газу? Ті, що відомі завдяки чималим запасам природного газу", - заявив Зінченко в ході конференції.
Він наголосив, що запаси сланцевого газу можуть бути не такими великими, як це передбачається, натомість наявність традиційного газу в цих родовищах вже підтверджена.
Іншими словами, економічний зиск для компанії-розробника від запасів традиційного природного газу є очевидним, а от від сланцевого, на думку пана Зінченка, ще ні.
Як відомо, видобутком сланцевого газу в Україні будуть займатись голландсько-британська компанія Shell і американська Chevron.
Як повідомлялось, ризик для здоров'я населення в процесі видобутку сланцевого газу є низьким, якщо діяльність проводиться належним чином.
Також повідомлялось, що Shell планує найближчим часом пробурити 4 розвідувальні свердловини в межах Юзівської площі на території Донецької області.
В анналах світової історії це авто пам'ятне тим, що, бунтівники-спецназівці зуміли на зрешеченому кулями авто та на пробитих колесах вивезти з-під перехресного вогню президента Франції Шарля де Голля.