За прострочення оплат за газ Росії "Нафтогаз" повинен сплачувати 6% пені

"Газпром" доповнив контракт з "Нафтогазом України", згідно з яким було надано відстрочення оплати серпневих поставок газу під 6% річних до дня повної оплати.

Про це заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер, повідомляє агентство "Прайм".

Як зазначається, на прохання журналістів показати документ Міллер відповів: "Чому ні, звичайно, покажемо. Покажемо прямо зараз".

Як випливає з документа, підписаного "Газпромом" і "Нафтогазом" 18 вересня, український холдинг повинен був "частково сплатити попередній рахунок від 2 серпня на суму в 1 мільйон доларів не пізніше 7 вересня".

Решта суми мала бути сплачена не пізніше 1 жовтня, при цьому за надання відстрочення "Нафтогаз" повинен виплатити відсотки.

"Нарахування відсотків за кожен день розстрочки у розмірі 6% річних на залишок несплаченої суми розстрочки починається з 8 вересня і закінчується датою оплати в повному обсязі включно", - йдеться в документі.

Як відомо, 29 жовтня, голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що Київ досі не сплатив 882 мільйони доларів за поставлений у серпні російський газ, а тому Росія може перевести постачання на систему передоплати.

У відповідь міністр енергетики Едуард Ставицький заявляв, що проблема повинна вирішитись на переговорах до 31 жовтня, однак інформації з цього приводу поки немає.

В той же час прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв в інтерв'ю зазначив, що Росія не буде скорочувати поставки газу до України, незважаючи на борг.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.