Латвія почала "накачувати" свої банки євро в рамках входження до єврозони

Найгірші часи для Європи позаду і крах єврозоні більше не загрожує, а тому Латвія може спокійно входити в зону дії євро з 1 січня 2014 року.

Про це сьогодні в ефірі Латвійського телебачення заявив глава Центробанку країни Ілмарс Римшевич, повідомляє ІТАР-ТАСС.

"Ми чітко сказали, що єврозона не розвалиться. Найгірші часи єврозони позаду, і вона дуже ретельно виправляє свої помилки", - сказав він.

За словами президента Банку Латвії, прийняті в єврозоні заходи забороняють країнам, що входять до неї, жити не за своїми фінансовими можливостями, щоб не призвести до чергової кризи.

Рімшевіч впевнений, що вступ Латвії до єврозони з початку наступного року сприятиме економічній стабільності в країні.

"Банк Латвії завжди був прихильником євро. Латвії більше ніколи не доведеться турбуватися, буде лат девальвований чи ні", - зазначив він.

Від сьогодні дня Банк Латвії також почав видачу монет і банкнот євро кредитним установам, які в грудні будуть забезпечувати ними своїх клієнтів.

Як відомо, у березні 2010 року уряд Латвії прийняв рішення, що країна введе євро з 1 січня 2014 року.

Вже з кінця минулого року визнано відповідність республіки Маастрихтським критеріям. Уряд, парламент і президент затвердили законопроект про порядок введення євро.

Рада ЄС на рівні міністрів економіки і фінансів 9 липня офіційно оголосила про приєднання Латвії до єврозони з початку наступного року.

Як повідомлялось, спад економіки єврозони, що тривав рекордні шість кварталів поспіль, завершився у другому кварталі нинішнього року.

Також повідомлялось, що канцлер Німеччини готує зміни в договори ЄС, щоб більше контролювати бюджети країн єврозони.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:00

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.