Дефіцит зовнішньоторговельного балансу України збільшився до 2,4 мільярда доларів - НБУ

Дефіцит зовнішньоторговельного балансу України в серпні 2013 року збільшився на 76% - до 2,4 мільярда доларів порівняно з 1,36 мільярда доларів роком раніше.

Про це повідомляє УНН, посилаючись на звіт НБУ.

Експорт товарів у вересні становив 5,3 мільярда доларів, що на 9,9% менше, ніж у вересні 2012 року.

Експорт металургійної продукції скоротився на 6,2%, що пов'язано з несприятливою ціновою кон'юнктурою на світових товарних ринках.

Вартісні обсяги експорту продукції АПК були на 14,7% нижчими, ніж торік унаслідок зниження цін на зернові культури.

Скорочення експорту олії було пов'язано зі зниженням темпів збору соняшнику через несприятливі погодні умови. Експорт продукції машинобудування знизився на 16,7% через скорочення поставок залізничних вагонів у 2,1 раза.

Імпорт товарів збільшився на 6,7% порівняно із вереснем 2012 року - до 7,7 мільярда доларів. Таке зростання було обумовлено виключно збільшенням енергетичного імпорту - на 21,4%, тоді як обсяги неенергетичного імпорту залишилися незмінними.

Фізичні обсяги поставок природного газу у вересні були найбільшими за останні 2,5 року - 4,4 мільярда кубометрів, однак у цілому за 9 місяців вартісні обсяги імпорту газу були на 22,6% меншими, ніж у відповідному періоді минулого року.

Імпорт машинобудівної продукції скоротився на 16,6% переважно внаслідок двократного зниження поставок легкових автомобілів після введення утилізаційного збору.

Проте імпорт хімічної та харчової продукції зріс на 9,0% та 9,9% відповідно.

Як писала "Реальна економіка", українська промисловість, схоже, набагато гірше реагує на світову економічну рецесію, ніж, приміром, фінансовий сектор чи сфера послуг. Дається взнаки експортна орієнтація вітчизняної економіки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:00

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.