Янукович погодився на непопулярні кроки заради кредиту МВФ - ЗМІ

Для стабілізації держфінансів керівництво країни схвалило ряд непопулярних рішень, зокрема, щодо підвищення тарифів на газ, ліквідації пільг для населення та бізнесу й ослаблення курсу гривні.

Про це пише "Дзеркало тижня. Україна".

Як зазначається, ці рішення, які раніше стримували прогрес у переговорах з МВФ для отримання чергового кредиту, були прийняті на спеціальній нараді у президента Віктора Януковича, яка відбулася незабаром після його переговорів з російським колегою Володимиром Путіним (27 жовтня у Сочі).

За інформацією видання в нараді прийняли участь також прем'єр-міністр Микола Азаров, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов і міністр фінансів Юрій Колобов, і саме там глава держави дав добро на реалізацію непопулярних рішень.

Найперше, як пише видання, глава держави погодився на значне (до 60%) підвищення тарифів на газ для населення.

"Правда, не для всіх споживачів, а для тієї їх частини, яка споживає понад 3,5 тисяч кубометрів газу на рік", - зазначається.

Причому, проект нової тарифної сітки вже підготовлений до Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ). Внесення відповідних змін до старої постанови Кабінету Міністрів планується затвердити найближчої середи.

Крім цього, як зазначається, уряд розробив ще низку заходів зі стабілізації бюджету.

Зокрема, йдеться про жорстку ревізію податкових пільг для бізнесу, а також закриття офшорних лазівок для великого бізнесу шляхом застосування закону про трансферне ціноутворення.

"Другий пункт: ревізія існуючих соціальних пільг, яка потенційно може принести десятки мільярдів гривень для економії держбюджету, але до останнього часу відкладалася через очевидну загрозу для електоральних рейтингів", - пише видання.

Крім того, в переліку запланованих заходів - урізання видатків на утримання держапарату майже на 19 мільярдів гривень.

Разом з тим, Янукович погодився на розширення коридору коливань курсу гривні до долара - верхня його межа визначена на рівні 8,5 гривні за долар.

Видання підмічає, що факт розробки вищезазначеної програми підтвердив МВФ, який у своїй заяві 31 жовтня за підсумками роботи в Києві зазначив, що уряд України розробляє "пакет пропозицій щодо економічної політики, спрямований на коригування зовнішньоекономічних дисбалансів та активізацію економічного зростання".

Як відомо, раніше для отримання кредиту МВФ в сумі близько 15 мільярдів доларів українська влада мусила погодитись на вільний курс гривні і збільшення тарифів для населення.

Однак, за підсумками роботи в Україні МВФ розкритикував випуск урядом казначейських векселів і рекомендував українському уряду скоротити зарплати і субсидії.

Також Фонд рекомендував українській владі відкласти зниження ставок ПДВ і податку на прибуток.

Відомо, що раніше Янукович заявляв, що категорично не піде на підвищення тарифів на газ для населення для отримання кредиту МВФ.

В той же час українські експерти нещодавно заявили, що Україні необхідно отримати чергову допомогу від МВФ, щоб уникнути можливого дефолту.

За підсумками роботи в Україні, МВФ оцінив, що дефіцит бюджету в 2013 році становитиме 5,75% ВВП.

В той же час міжнародне рейтингове агентство Fitch прогнозує дефіцит держбюджету-2013 у 6,5-7% ВВП.

Як відомо, за стандартами ЄС максимальний дефіцит бюджету може становити не більше 3% ВВП.

Відомо, що цього року Україна повинна повернути МВФ 5,8 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


сорока

Брехня полная .Уберите статью,уже официально опровергли эту так сказать утку!Шо самое главное-этот бред подхватили сайты явно настроеные на бардак!А так красиво пишут об экономике, стабильности.Теперь ясно видно кто есть кто.

Крым

Вот это "Покращення" уже наступило! Люди выходите на баррикады против "семьи" сколько можно терпеть этих уродов? Долой Проффессора, маразматика Азарова на мыло.

Крым

Вот это "Покращення" уже наступило! Люди выходите на баррикады против "семьи" сколько можно терпеть этих уродов? Долой Проффессора, маразматика Азарова на мыло.

Олег Викторович

Этим он вобьет в крышку собственного гроба и ПР последний гвоздь

ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:54

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.