До кінця року уряд підпише угоди на видобуток вуглеводнів з Exxon Mobil, Eni та EDF

Україна планує підписати угоду про розподіл продукції з видобутку вуглеводнів на чорноморському шельфі з консорціумом на чолі з Exxon Mobil у листопаді, а з італійською Eni та французкою EDF - до кінця цього року.

Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький сьогодні, 5 листопада, на брифінгу в Києві, повідомляє "Укрінформ".

"Щодо розробки Скіфської ділянки ми розраховуємо на урочисте підписання угоди про розподіл вже цього місяця", - сказав Ставицький.

Угоду буде підписано з консорціумом, до якого увійшли державна НАК "Надра України", Shell, OMV Petrom і Exxon Mobil, яка буде оператором проекту.

Після підписання угоди терміном на 50 років протягом десяти днів консорціум має перерахувати до бюджету країни спеціальний платіж в 325 мільйонів доларів.

Крім того, уряд планує підписати угоду про розподіл продукції (УРП) з італійською нафтогазовою компанією Eni та французкою Electricite de France (EDF) з видобутку газу на шельфі Чорного моря до кінця року.

Як повідомлялось, уряд уже затвердив проект угоди про розподіл продукції з цими компаніями 18 жовтня.

Йдеться про розробку нафтогазових родовищ на ділянках Суботіна, Абіха, Маячна та Кавказька.

Загальна вартість проекту, за словами прем'єра Миколи Азарова, становить до 4 мільярдів доларів.

Як відомо, Скіфська ділянка розміром 16,7 тисячі квадратних метрів розташована на шельфі Чорного моря.

Прогнозовані видобувні ресурси ділянки становлять 35 мільярдів кубометрів газу і 25-60 мільйонів тонн нафти.

За оцінками "Чорноморнафтогазу", запаси на Суботінській ділянці оцінюються в 1,362 мільярда кубометрів газу та 1,554 мільйона тонн нафти.

Як відомо, сьогодні уряд підписав УРП з Сhevron. Компанія видобуватиме сланцевий газ на Олеському родовищі, що розташоване в межах Львівської та Івано-Франківської областей.

Аналогічну угоду на видобуток сланцевого газу на Юзівській ділянці на сході України компанією Shell було підписано 24 січня 2013 року в Давосі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 15:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.