Рада дозволила віддавати "десятину" сланцевих прибутків місцевим громадам

Верховна Рада ухвалила закон, відповідно до якого 10% коштів від реалізації видобутих вуглеводнів (за винятком чорноморського шельфу) залишаються місцевим бюджетам.

Про це повідомляється на офіційному порталі ВРУ.

Як зазначається, законом ( №3295-1) встановлено, що кошти від використання (реалізації) державної частини виробленої продукції розподіляються у такій пропорції: 90% - до державного бюджету, 10% - до місцевих бюджетів (крім коштів щодо продукції, виробленої в межах континентального шельфу).

Кошти, які залишаються місцевим бюджетам, розподіляються у такому співвідношенні: до бюджету АРК або обласного бюджету - 5%, районного бюджету - 3,5%, сільського, селищного або міського бюджету - 1,5%.

При цьому, якщо ділянка надр розташована на території декількох адміністративно-територіальних одиниць, кошти між відповідними місцевими бюджетами розподіляються в межах встановленого співвідношення.

Основні положення закону, у разі підписання його президентом, набирають чинності з 1 січня 2014 року.

Як раніше повідомлялось, закріплення 10% частки коштів від видобутку сланцевого газу за місцевими радами було однією з принципових вимог облрад Івано-Франківська і Львова при голосуванні за угоду з Chevron.

Як відомо, Україна сьогодні, 5 листопада, підписала угоду про розподіл продукції з видобутку газу на Олеській площі з компанією Сhevron.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 8:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.