В жовтні в Україні продано 20 тисяч автотранспорту - на 44% менше, ніж торік

Первинний ринок продажів автотранспортних засобів за жовтень 2013 року становив 19557 одиниць, що на 44% менше від торішнього показника і на 40% менше від показників ринку у вересні.

Про це повідомляє "Укрінформ" з посиланням на дані асоціації "Укравтопром".

Однак, як зазначається, показник продажів загалом за 10 місяців цього року зберіг позитивну динаміку.

Так, за період з січня по жовтень первинні продажі становили 303 673 транспортних засобів, що на 4% вище за аналогічний показник минулого року.

Тим часом, первинні продажі нової автотехніки в жовтні становили 91% від загальної кількості.

З них легкових автомобілів - 16 081 одиниць (-30% до торішнього жовтня), комерційних автомобілів - 1 439 одиниць (-37%), нових автобусів - 263 одиниць (-16%).

Загалом, за перших 10 місяців продажі нових автотранспортних засобів знизилися на 9% до торішнього показника і становили 197 008 одиниць.

У сегменті легкових автомобілів ринок становив 180 831 одиниць (-7%), комерційних автомобілів - 13 642 одиниць (-26%), автобусів - 2 535 одиниць (-26%).

Як повідомлялось, після введення Україною утилізаційного збору на автомобілі у вересні продажі нових авто впали майже в два рази - до 13 тисяч штук на місяць.

Як відомо, закон "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів" набув чинності 8 серпня, а закон про внесення змін до Податкового кодексу про сплату екологічного податку - 1 вересня 2013 року.

Закони були покликані захистити вітчизняних автовиробників шляхом введення додаткових (утилізаційних) зборів з імпортних авто.

Крім того, передбачалось, що сума податку з кожного транспортного засобу сплачується з урахуванням базової ставки і коригувальних коефіцієнтів.

Однак, представники Євросоюзу неодноразово критикували зазначені обмеження, а також запроваджений Україною утилізаційний збір щодо автомобілів.

В результаті, президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів вдосконалити закони про утилізацію, привівши його норми у відповідність з нормами СОТ, а також скасувати коригувальні коефіцієнти.

Нещодавно Кабінет Міністрів схвалив скасування коефіцієнтів до ставок утилізаційного податку.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:25

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.