Аграрні асоціації хочуть використовувати в Україні ГМО-насіння

Українська зернова асоціація (УЗА) і п'ять інших великих аграрних асоціацій попросили керівництво країни дозволити використання в Україні насіння генетично модифікованих сільгоспкультур, які пройшли перевірку в США та Євросоюзі.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як заявив президент УЗА Володимир Клименко, Україна не має можливості проводити власні дослідження ГМ-насіння, оскільки для цього потрібні десятки років і колосальні інвестиції.

"Правильним кроком буде скористатися досвідом США та ЄС, де такі дослідження проводяться вже давно, тим більше що на цю продукцію є хороший попит", - зазначив Клименко.

За його словами , шість аграрних асоціацій підписали два листи з пропозиціями до проекту закону "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів", в яких просять дозволити вирощування ГМ-насіння.

Як відомо, чинне законодавство забороняє будь-які операції, пов'язані з ГМО-продукцією, включаючи транспортування, зберігання і продаж.

"Незважаючи на це, сьогодні третина кукурудзи і 70% соєвих бобів у країні виробляються з ГМ-насіння", - додає видання.

Як зазначається, використання ГМ-насіння при вирощуванні, наприклад, кукурудзи, за оцінками Інституту харчової біотехнології та геноміки НАН України, дає можливість підвищити її врожайність до 15%.

"Гравці не бачать загроз для ринку у зв'язку з можливим дозволом виробляти в Україні ГМ-культури", - пише видання.

Однак, за словами голови Всеукраїнської екологічної ліги Тетяни Тимочко, вирощування ГМ-культур призводить до забруднення ґрунтів, на яких у майбутньому неможливо отримати органічний урожай.

За її словами, якщо держава офіційно дозволить вирощувати ГМ-культури, то це призведе до витіснення органічної продукції.

Як повідомлялось, в найближчі 5-7 років Україна може стати одним з головних виробників генномодифікованої продукції в Європі.

Також повідомлялось, що директор з виробництва насіння компанії "Монсанто", яка є світовим виробником ГМО-насіння, очолила Насіннєву асоціацію України.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 23:03

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.