Польща зацікавилась литовським сланцевим газом

Польська енергетична компанія Lotos заявила, що можливо захоче розвідувати сланцевий газ в Литві, якщо умови пропозиції будуть покращені.

Про це повідомляє "Українська енергетика".

Балтійський басейн, який простягається від північної Польщі до південно-західної Литви через Калінінградський ексклав розглядають як один з найбільш перспективних регіонів для розвідки сланцевого газу в Європі.

"Так, якщо умови будуть прийнятними", - заявив голова Lotos Павел Олехнович, відповідаючи на питання щодо того, чи була б Lotos зацікавлена в тому, щоб взяти участь в новому тендері.

Lotos контролює більшість видобутку нафти в Литві через повну власність двох малих нафтових компаній та частку в 50% в третій, кожна з яких мають ліцензії на видобуток традиційної нафти.


Литовські медіа обговорювали серед причин виходу компанії Chevron з тендеру на розвідку сланцевого газу пропозиції в парламенті подвоїти податок на видобуток сланцевого газу до 40 відсотків.

"У мене немає проблем з оподаткуванням на рівні 40 відсотків", сказав Олехнович.

Він сказав, що для Lotos питаннями є умови для ранніх стадій ліцензії перед тим, як буде видобута нафта.

"Ми не хочемо бути зобов'язаними платити багато грошей до початку видобутку, це було причиною, чому ми не подали заявку на перший тендер", сказав Олехнович.

Як повідомлялось, у Польщі починають розробку найбільшого в країні родовища нафти і природного газу ЛМГ - Любятув, Мендзихуд і Гротув.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 5:06

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.