В кінці року міжнародні резерви НБУ становитимуть 18-19 мільярдів - прогноз

Нацбанк в листопаді повинен погасити 740 мільйонів доларів перед МВФ й виплачувати їх він буде з резервів, а отже, через місяць резерви опустяться нижче психологічної позначки у 20 мільярдів доларів.

Про це пише Forbes.

"Нацбанк за місяць повинен погасити ще 740 мільйонів доларів, і платити їх він буде, швидше за все, з резервів. Тобто, лише з урахуванням цього платежу - і без додаткових надходжень валюти - через місяць резерви опустяться нижче 20 мільярдів доларів", - пише видання.

Як зазначається, "падіння нижче цього рівня багато хто називав психологічним порогом для ринку".

"Чи означає це, що далі - колапс?", - запитує видання і додає, що економісти так не вважають.

"Роль психологічного порогу сильно перебільшена. За останні півтора року Україна долала такі пороги вже кілька разів, і нічого критичного після цього не відбувалося", - нагадує керівник аналітичного відділу SP Advisors Віталій Ваврищук.

А начальник відділу аналізу та досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб додав, що "резерви критичні не самі по собі, і те, що їх недостатньо, економіка відчує, лише якщо населення почне скупляти валюту".

Разом з тим, Сологуб додав, що настрої українців поки спокійні.

"Даних за жовтень ще немає, але у вересні, за даними НБУ, населення купило у банків на 678,7 мільйона доларів більше, ніж продало - це в п'ять разів перевищило серпневий показник, але втричі менше, ніж у вересні минулого року (1,8 мільярда доларів)", - пише видання.

Як зазначається, після значних погашень в листопаді грудень для резервів буде нескладним, адже великих погашень боргів не передбачається.

Загалом, за підсумками року, згідно з підрахунками Сологуба, резерви можуть становити 18-19 мільярдів доларів.

Як повідомлялось, НБУ в жовтні направив на підтримку гривні 297 мільйонів доларів.

Загалом, з початку року обсяг інтервенцій НБУ на міжбанківському валютному ринку становив 1,404 мільярда доларів, що майже в 4 рази нижче за минулорічний показник в 5,407 мільярда доларів.

Також повідомлялось, що за жовтень золотовалютні резерви НБУ скоротилися на 4,65% або на більш ніж 1 мільярд доларів - до 20,632 мільярда доларів.Коментарі

Додати коментар


Лоу

Чушь. Пиковые выплаты уже прошли, а остальные запланированы на бюджетные средства, резерв в эти планы не входит. Я думаю, что вот на каком уровне сейчас ЗВР есть, на таком он до 2014 года и продержится - тратить его уже не на что, а пополнять пока что вряд ли его кто-то станет, учитывая эти самые выплаты.

ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 5:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.