Росія неодноразово порушувала дані Україні гарантії безпеки - експерт

Росія неодноразово порушувала економічні положення Меморандуму про гарантії безпеки, укладеним у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (так званий Будапештський меморандум 1994 року).

Таку думку у своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна" висловив доцент кафедри політології Києво-Могилянської академії Андреас Умланд.

Автор нагадує, що в меморандумі США, Росія та Великобританія надали Україні гарантії національної безпеки у результаті ядерного самороззброєння Києва.

Три країни-підписанти, зокрема, гарантували, що вони будуть утримуватися від економічного примусу, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною своєї політики.

"Україна виконала умови угоди - вивезла ядерні боєголовки зі своєї території до 1996 року і на сьогоднішній день не має зброї масового знищення. Однак Росія з того часу неодноразово порушувала економічне становище меморандум 1994 року своїми різними санкціями проти України", - написав експерт.

На його думку, особливо відверто це було продемонстровано російською стороною під час торгового ембарго на весь український імпорт в серпні цього року.

Умланд нагадав, що США були головною силою, що стоїть за згодою Києва позбутися своєї ядерної зброї.

"Зараз Росія погрожує всебічними економічними санкціями, якщо Україна підпише вже парафовану Угоду про асоціацію з ЄС. Чи прийдуть сьогодні США, які колись підштовхнули Україну відмовитися від її ядерної зброї, на допомогу Україні в разі її можливої великомасштабної конфронтації з Росією?", - запитує у підсумку експерт.

Як відомо, з 14 серпня російська митниця посилила контроль за вантажами практично усіх українських експортерів. Євросоюз засудив такі дії Росії, через що та змушена була в кінці серпня припинити блокування українських товарів.

Як повідомлялось, Митний союз може підняти ставки мит на українську продукцію в разі підписання Україною угоди з ЄС.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 23:18

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.