Поляки протестують проти видобутку компанією Chevron сланцевого газу

Американська компанія Chevron подала адміністративний позов проти протестувальників у Польщі, які не дозволили компанії дістатися до місця, де вона планує розвідку сланцевого газу.

Про це повідомляє "Українська енергетика" з посиланням на Reuters.

Як зазначається, місцеві мешканці зайняли площадку поблизу села Журавлюв, що за 260 кілометрів на південний схід від Варшави, коли підрядники почали намагатися звести паркан.

Chevron заявила, що подала позов на підставі того, що протестувальники порушували законне право компанії мати доступ до місця, яке знаходиться на одній з чотирьох ліцензійних ділянок на розвідку сланцевого газу, які компанія має в Польщі.

"Хоча ми поважаємо право громадян висловлювати свою позицію, це має робитися в рамках закону. Ми вважаємо, що думки, висловлені невеликою групою людей, не відображають погляди більшості мешканців місцевості", - заявили в компанії.

Протестувальники заявили, що Chevron не провів належних консультацій з місцевими мешканцями, і побоюються, що буріння зашкодить навколишньому середовищу.

Як повідомлялось, у Польщі починають розробку найбільшого в країні родовища нафти і природного газу.

Як відомо, Україна дозволила міжнародним компаніям розробляти поклади сланцевого газу на своїй території. Зокрема, на сході - видобуватиме компанія Shell, на заході - Chevron.

Як повідомлялось, Україна підписала Угоду про розподіл продукції з видобутку газу на Олеській площі з компанією Сhevron 5 листопада в Києві.

Подібну угоду з компанією Shell уряд підписав у січні цього року в Швейцарії.

Подібні угоди уряд до кінця цього року планує укласти ще з консорціумом на чолі з Exxon Mobil, італійською Eni та французкою EDF.

Також повідомлялось, що затятий противник видобутку сланцевого газу в Україні - представник партії "Свобода" Ірина Сех нещодавно заявила, що угода з Chevron є для України "кабальною".Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 6:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.