ВР прийняла за основу законопроект про заборону фінансових пірамід в Україні

Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №2700 "Про заборону фінансових пірамід в Україні", повідомляє кореспондент УНН.

Перед початком голосування спікер ВР Володимир Рибак запропонував провести голосування за спрощеною процедурою. Відповідну пропозицію підтримали 168 нардепів.

У подальшому за підтримки 310 народних депутатів законопроект було проголосоване.

Нагадаємо, законопроектом пропонується визначити зміст поняття "фінансова піраміда" та "заборонити умисне створення умов для фінансової піраміди, пропонування участі у ній або залучення (отримання) фінансових активів за допомогою фінансової піраміди". Відповідні зміни вносяться також до Кримінального кодексу, Законів "Про рекламу" та "Про захист прав споживачів".

Згідно із проектом, фінансовою пірамідою є будь-які операції з фінансовими активами (кошти, цінні папери, боргові зобов’язання та право вимоги боргу, що не віднесені до цінних паперів), які здійснюються фізичними або юридичними особами з метою набуття або можливості набуття вигоди для себе чи інших осіб за рахунок перерозподілу активів інших осіб, зокрема без провадження фактичної господарської діяльності.

До фінансової піраміди не належать операції з фінансовими активами, що здійснюються фінансовими установами під час надання ними фінансових послуг, визначених ст.4 Закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг" або законами з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг.

Також нагадаємо, що 10 жовтня поточного року Верховна Рада дозволила Нацкомфінпослуг фактично блокувати діяльність фінансових пірамід. Того дня депутати 240 голосами підтримали у другому читанні відповідний урядовий законопроект.

“Цей законопроект дозволить регулятору (Національній комісії з питань регулювання ринку фінансових послуг-ред.) вплинути на “Кінгз капітал” та аналогічні фінансові піраміди“, - констатував під час виступу у ВР доповідач з даного питання нардеп - регіонал Олександр Єдін.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 21 жовтня 2021, 18:51

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.