У Міндоходів планують автоматизувати контроль за тютюновими виробами

За участю міністра доходів і зборів України Олександра Клименка відбулася презентація пілотного проекту автоматизованої системи контролю за виробництвом та обігом тютюнових виробів за технологією "Codentify".

Повідомляє УНН з посиланням на прес-службу Міндоходів.

Як йдеться у повідомлені, у результаті комплексних заходів по боротьбі з незаконним обігом тютюнової продукції за 10 місяців поточного року надходження акцизного податку з реалізації тютюнових виробів зросли на 9% і склали 14,6 млрд грн, що вдвічі перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Технологія "Codentify" була презентована представникам Міністерства членами Асоціації цифрового кодування та відстеження (DCTA), що об’єднує найбільших виробників тютюнової продукції на українському ринку. Технологія, зокрема, передбачає нанесення на споживчу упаковку тютюнових виробів безпосередньо в процесі виробництва унікальних зашифрованих 12-символьних буквено-цифрових кодів, які генеруються випадковим чином з майже безкінечного числа комбінацій. Технологія може бути використана як основа для системи відслідковування та простежування маршруту руху (переміщення) тютюнових виробів по усьому ланцюгу поставок.

"Політика держави спрямована на підвищення ефективності контролю за виробництвом та обігом тютюнових виробів та інших підакцизних товарів, протидії незаконному обігу цієї продукції. Міністерство вже тривалий час вивчає можливість запровадження електронних акцизних марок і вітає готовність учасників ринку щодо автоматизації процесів контролю. Разом з тим, ми повинні врахувати баланс інтересів держави, виробника і споживача", - підкреслив міністр під час презентації.

Зі свого боку голова Асоціації цифрового кодування та відстеження Маттео Марей подякував Міністерству за проактивний підхід до боротьби із незаконним обігом тютюнових виробів і розуміння необхідності застосування новітніх технологій у цьому процесі.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:47

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.