Заборгованість громадян перед банками знизилась утричі, – Нацбанк

Заборгованість населення України за банківськими кредитами в іноземній валюті за п'ять років знизилася в три рази – до $ 8,9 млрд з $ 26,7 млрд в жовтні 2008 року, повідомляє Нацбанк.

Про це інформує "Ліга".

За інформацією НБУ, розрив між валютними кредитами і депозитами за цей період зменшився майже в п'ять разів – до $7,5 млрд з $37 млрд, зовнішній борг банківської системи знизився вдвічі – до $21 млрд з $42 млрд.

Як повідомили в Нацбанку, ці тенденції досягнуті завдяки зниженню доларизації заощаджень громадян. За десять місяців поточного року рівень доларизації депозитів знизився на 5 п.п. - до 38,6%. Депозитні вклади населення в національній валюті за цей період виросли на 33% , в ​​той час як в іноземній валюті зростання склало 2,1%.

"Існуючий рівень доларизації турбує центральний банк, оскільки національна грошова одиниця, як один з головних атрибутів державного суверенітету, дає можливість проводити самостійну грошову і фінансову політику, знижує вразливість національної економіки до зовнішніх шоків і спрощує управління грошово-кредитним ринком", – заявив заступник директора генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олександр Арсенюк.Коментарі

Додати коментар


Лоу

Уже неплохо, даст Бог, через пару лет смогут погасить полностью долги, чтобы люди получили наконец-то честно заработанные деньги, а не ждали непонятно чего.

Максим

Это должно значительно стабилизировать банковскую систему. Сокращение числа проблемных кредитов - положительно отражается на их ликвидности, а погашение валютных кредитов дает приток валюты в систему, которой можно пополнить ЗВР.

ГОЛОВНЕ на 29 червня 2022, 16:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.