Відтік валюти з України прискорився до $500 млн

Негативне сальдо зведеного платіжного балансу в жовтні склало $492 млн, що майже в п'ять разів більше порівняно з вересневими показниками.

Про це повідомляє "Lb.ua".

Даний показник відображає співвідношення між сумою грошових надходжень, отриманих країною з-за кордону, і сумою здійснених нею платежів за кордон. Він складається з двох рахунків – поточного і фінансового. Якщо перший відображає в основному рух товарів і послуг, то другий показує рух інвестицій і капіталів. Відповідно, негативне сальдо свідчить про те, що відтік валюти за кордон перевищує її надходження.

За даними Національного банку, дефіцит поточного рахунку в серпні склав $1,9 млрд через переважання імпорту товарів над їх експортом, що на $260 млн менше, ніж у вересні. Але при цьому і фінансовий рахунок скоротився з $1,9 млрд до $1,4 млрд.

Протягом перших п'яти місяців поточного року платіжний баланс був позитивним. Найбільший профіцит був зафіксований в лютому, коли він склав $1,3 млрд. Однак у червні баланс пішов у мінус відразу на $1,1 млрд і з тих пір залишається негативним.

Проте за десять місяців профіцит платіжного балансу склав $1,054 млрд.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 травня 2022, 9:03

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.