Український карбамід подорожчав на 5%

Вартість карбаміду українського виробництва за листопад зросла порівняно з жовтнем майже на 5% - до 310-315 доларів за тонну FOB, порт "Південний".

Про це повідомила начальник відділу хімічної промисловості держпідприємства "Держзовнішінформ" Ольга Хмеленок.

"Причинами змін є збільшення сезонного попиту і переорієнтація покупців на більш якісний російський і український товар у порівнянні з головним конкурентом - китайським карбамідом», - пояснила експерт.

За даними «Держзовнішінформу», загальний обсяг експорту карбаміду за дев’ять місяців 2013 року знизився порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 17% - до близько 2200 тис. тонн. Зниження експорту, перш за все, зумовлено значним дисбалансом попиту та пропозиції на світовому ринку, який спровокував Китай, експортуючи значні обсяги дешевого карбаміду та витісняючи демпінговими методами виробників СНД, Близького Сходу та Північної Африки. "При цьому слід зазначити, що якість китайського продукту залишає бажати кращого", - підкреслює "Держзовнішінформ".

Однак на початку листопада ціни на карбамід почали зростати майже на всіх світових торгових майданчиках завдяки підвищенню сезонного попиту з боку країн Латинської Америки.

«Незадовільна якість китайського продукту переорієнтувала покупців на російський та український карбамід. Вітчизняний карбамід за попередній місяць у порівнянні з жовтнем подорожчав майже на 5%. Зараз цінові показники знаходяться на рівні 310-315 доларів за тонну FOB, Південний», - повідомила Хмеленок.

Нагадаємо, що хімічні підприємства України у січні-вересні знизили виробництво карбаміду порівняно з аналогічним періодом минулого року на 7,5% (на 205,2 тис. тонн) – до 2 млн 542,3 тис. тонн.

На виробництві карбаміду спеціалізуються концерн "Стірол", "Дніпроазот", сєвєродонецьке об’єднання "Азот", черкаський "Азот" та Одеський припортовий завод.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2021, 15:41

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.