Експерт: Україні необхідна стратегія євроінтеграції

Україна мусить сформувати стратегію євроінтеграції.

Про це заявив перший заступник директора Національного інституту стратегічних досліджень (НІСД) Ярослав Жаліло.

"Проблема стратегії євроінтеграції полягає у тому, що її не існує. Тому важливе завдання – сформувати таку стратегію, яка б пропонувала механізм вирішення проблем, що виникають у цій сфері", - сказав він.

По- друге ця стратегія повинна запропонувати процедуру вирішення проблемних питань, які виникають поза відносинами Україна-ЄС, зокрема відносин із Митним союзом, зауважив експерт.

Жаліло наголосив, що в економічній політиці держави на даний момент є низка надважливих як короткострокових, так і довгострокових завдань

"У короткостроковому періоді важливо не допустити погіршення економічної ситуації. Середньострокові ризики пов'язані із поєднанням поточної політичної ситуації та економічної рецесії. Передусім йдеться про бюджет 2014 року, який повинен попри всі проблеми з його наповненням мати вагому складову, спрямовану на розвиток. Це стосується активізації інвестиційної діяльності на міждержавному рівні, так і розширення можливостей регіонів", - пояснив він.

Важливим завданням, додав експерт, є підтримка стабільності платіжного балансу, який формуватиметься в тому числі і за рахунок відновлення припливу іноземних інвестицій.

Крім цього, державі необхідно сформувати систему кредитування експортерів, що допоможе вирівняти конкурентоспроможність вітчизняних компаній на зовнішніх ринках, сказав Жаліло.

Як відомо, уряд на засіданні 21 листопада 2013 року прийняв Постанову, згідно з якою процес підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом призупинено.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 23:06

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.