Золотовалютні резерви НБУ скоротились до семирічного мінімуму

У листопаді обсяг золотовалютних резервів Нацбанку опустився до семирічного мінімуму – $18,8 млрд.

Про це повідомляє "Комерсант-Україна".

За даними видання, для утримання гривні від девальвації в листопаді Національний банк витратив $800 млн з резервів на інтервенції. Проте продаж валюти на тлі погашення боргів перед МВФ неминуче призвів до різкого скорочення золотовалютних резервів НБУ: у листопаді їхній обсяг опустився до семирічного мінімуму – $18,8 млрд. Банкіри сподіваються, що нестабільна політична ситуація не спровокує ще більшого підвищення попиту на валюту, і очікують, що попит почне скорочуватися через тиждень.

Нинішній рівень золотовалютних запасів НБУ – найнижчий з серпня 2006 року, коли цей показник становив $18,73 млрд. Останній раз більш значний відтік валюти був ще в жовтні 2012 року – тоді він склав $ 2,44 млрд.

Значна частина скорочення резервів була викликана платежами на користь МВФ – останні в нинішньому році платежі склали $ 955 млн. Сальдо Мінфіну за операціями з валютними облігаціями було позитивним: на виплату за облігаціями держборгу було направлено $578 млн, залучено від їх продажу $822 млн. Другий значний фактор впливу на резерви – інтервенції на суму $800 млн для підтримки курсу. Таким чином, відтік коштів з резервів склав $1,51 млрд. Ще $ 330 млн втрачені через курсової переоцінки євро і золота.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.