Кошти на обслуговування зовнішніх зобов’язань у держави є, – НБУ

На сьогоднішній день Україна має у своєму розпорядженні достатні валютні резерви для обслуговування своїх зовнішніх зобов'язань, а позначка $ 18,8 млрд. далеко не критична, як заявляють деякі експерти.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Перший Національний" Валерій Литвицький , керівник групи радників голови НБУ, повідомляє "Forbes.UA".

«Валютні резерви Центробанку в нинішньому році формувалися в найменшій мірі за рахунок позик, ніж це було в попередні роки. У нас є значно більше $18 млрд, хоча один з моїх колег говорив, що менше $17 млрд, так от нехай він не переживає – більше $18 млрд», – повідомив радник.

«Цього абсолютно достатньо для того , щоб виконати всі наші зобов'язання найближчим часом. А цього року ми всі свої валютні зобов'язання вже виконали. Тому не слухайте тих, хто говорить, що $18,8 млрд – це критична межа», – наголосив Литвицький.

Він зазначив, що раніше Україна мала резерви на рівні $32 млрд, але майже на половину вони були сформовані за рахунок позикових коштів. Зараз же формуються чисті резерви без зовнішніх позик.

Відповідаючи на питання про те, як нинішня економічна і політична ситуація відіб'ється на курсі гривні, Литвицький запевнив, що Нацбанк має намір і далі дотримуватися політики контрольованого плаваючого курсу і запевнив, що поточна ситуація не здійснить впливу на валютний ринок.

«Вона формує виклики, але у нас є відповіді. Мені вже доводилося бувати в таких ситуаціях. Кожні 2-3 роки загострення міжнародної економічної ситуації на зовнішніх ринках, або політична ситуація, або мікс того й іншого, створюються виклики для фінансів, для банківської системи. Але ми навчилися давати відповіді, і я оцінюю ті відповіді, які ми зараз даємо, як абсолютно адекватні і достатні», – сказав Литвицький.



Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 22:30

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.