Фірташ жаліється на корупцію та непрозорі податки

Україна опинилася на критичній межі, за якою – зниження економічної активності, катастрофічне збільшення безробіття та соціальної напруги.

Про це йдеться в заяві Федерації роботодавців України, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

«Високий рівень корупції, величезний адміністративний та податковий тиск на бізнес, необ'єктивність судової влади у питанні захисту прав власності довели Україну до критичної межі, за якою – зниження економічної активності, катастрофічне збільшення безробіття та соціальної напруги», – йдеться в документі.

"Невизначеність політико-економічного вектора розвитку країни, відсутність об'єктивної інформації та оцінки з боку влади реального стану економіки країни роблять неможливим подальше стратегічне планування, як результат – дуже сильно пригнічується економіка", – йдеться у відкритому зверненні ФРУ.

На думку авторів документу, національний та міжнародний бізнес, що працює в Україні, повинен отримати чітку систему координат і вектор розвитку, зрозумілий план подолання назрілих проблем ділового середовища.

"При цьому провідну роль в даному процесі має відігравати здоровий економічний націоналізм, в основі якого буде підтримка національного виробника, збереження традиційних та пошук нових ринків для експорту", – вважають у ФРУ.

Федерація закликає владу і опозицію сісти за стіл переговорів і знайти консенсус у суспільстві, при цьому відмовившись від соціального популізму. "Україні потрібна якісно нова, послідовна і обгрунтована економічна політика", – підкреслюється у зверненні.

На думку федерації, план першочергових заходів повинен включати ліквідацію корупції та адміністративного тиску, введення прозорих і зрозумілих податків, прийняття реалістичного державного бюджету.

"Ми наполягаємо на тому, що авансові податкові платежі (зразок податку на прибуток) мають стати історією, а вимивання обігових коштів підприємств в якості вже традиційного неповернення ПДВ неприпустимо ні за яких обставин", – наголошується у зверненні.

Відносно зовнішньоекономічної політики ФРУ вважає, що вона повинна бути виваженою: український бізнес не може собі дозволити втратити зовнішні ринки збуту, як ЄС, так і Росії, тому всі прийняті зовнішньоекономічні рішення мають бути зрозумілими, логічними, послідовними і базуватися на попередніх економічних розрахунках і оцінках ризиків і переваг для України.

Федерація роботодавців України об'єднує більше 80 галузевих і територіальних об'єднань. На підприємствах , що входять до організації – члени ФРУ, працює понад 5 млн найманих працівників, вони в сумі виробляють майже 70% ВВП. Очолює Федерацію Дмитро Фірташ.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 18 жовтня 2021, 1:36

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.