Сланцева революція в США вдарила по прибутках британського нафтохімпрому

Сланцева революція в США знижує виручку компаній британської хімічної та нафтохімічної галузі, яка є другим за важливістю джерелом експортних доходів для Великобританії.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

Британські нафтохімічні підприємства програють конкурентам з США через зниження собівартості продукції завдяки поставкам природного газу та нафти з американських сланцевих родовищ.

За оцінками Американського хімічного ради, до 2020 року хімічна промисловість США обійде європейську (в цілому) на 21% , тоді як зараз вони практично рівні за обсягом.

Цього року цілий ряд хімкомпаній закрив підприємства у Великобританії, в їх числі були германська BASF SE, індійська Tata Chemicals Ltd. і південнокорейська Lotte Chemical Corp.

У відповідь на посилення конкуренції британські хімічні та нафтохімічні підприємства приєдналися до нафтогазових груп країни, лобіюючи якнайшвидше розширення використання гідророзриву пластів (ГРП) – основної технології видобутку на сланцевих родовищах, і освоєння таких проектів.

Як стверджує Асоціація підприємств хімічної промисловості (CIA) Великобританії, якщо негайно не приступити до видобутку сланцевого газу, до 2020 року ціни на електроенергію в країні підскочать на 70%, що підірве конкурентоспроможність економіки.

Дані Геологічної служби Великобританії говорять про те, що запасів сланцевого газу в басейні Боуленд на півночі Англії вистачить на забезпечення попиту в країні майже на 50 років.

За словами глави британської CIA Стіва Елліотта, за останні кілька років приплив інвестицій у хімічну та нафтохімічну галузь в США перевищив $100 млрд, тому що вартість виробництва настільки ж низька, як на Близькому Сході.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 3:55

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.