НБУ твердить про "абсолютно достатні" резерви для обслуговування боргів

Валютні резерви Нацбанку становлять $18,8 млрд, і цього абсолютно достатньо для виконання зовнішніх зобов’язань України найближчим часом.

Про це заявив керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький, повідомляє "Finance.UA" з посиланням на "Перший Національний" телеканал.

"Валютні резерви Центробанку в нинішньому році формувалися в найменшій мірі за рахунок позик, ніж це було в попередні роки. У нас є значно більше $18 млрд. Цього абсолютно достатньо для того, щоб виконати всі наші зобов'язання найближчим часом. А цього року ми всі свої валютні зобов'язання вже виконали", – заявив керівник групи радників голови НБУ.

Відповідаючи на питання про те, як нинішня економічна і політична ситуація відіб'ється на курсі гривні, Литвицький запевнив, що Нацбанк має намір і далі дотримуватися політики контрольованого плаваючого курсу і запевнив, що поточна ситуація не здійснить впливу на валютний ринок.

"Вона формує виклики, але у нас є відповіді. Мені вже доводилося бувати в таких ситуаціях. Кожні 2-3 роки загострення міжнародної економічної ситуації на зовнішніх ринках або політична ситуація, або мікс того й іншого створюють виклики для фінансів, для банківської системи. Але ми навчилися давати відповіді, і я оцінюю ті відповіді, які ми зараз даємо, як абсолютно адекватні і достатні", – сказав Литвицький.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 червня 2022, 8:37

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.