Золотовалютних резервів України вистачить ще на півроку, – екс-міністр

Золотовалютних резервів України вистачить ще на півроку, заявив колишній міністр економіки, депутат Верховної Ради з фракції "Батьківщина" Сергій Терьохін.

Про це повідомляє "Finance.UA".

"Валютних резервів у нас близько $21 млрд залишилося, з них ліквідних – вісім. Все інше – в паперах, їх треба для початку продати. Валютні резерви впливають на курс гривні. Нацбанк тримає курс до долара з політичних причин. До середини наступного року ми будемо мати нуль ліквідних валютних резервів. А це вже загрожує не технічним дефолтом, а загальним дефолтом, в першу чергу державних зобов'язань", – заявив екс-міністр.

На його думку, в Україні можуть повторитися проблеми Греції з однією відмінністю – Греції допомагали Євросоюз і МВФ, а Україні допомога не світить.

"Ви будете давати в борг вашому сусідові – алкоголіку? Я думаю , що для початку ви йому скажете: кинь пити, знайди роботу. МВФ каже: давайте розпочнемо нову програму на $15 млрд, але для цього ви збалансуйте ваш бюджет. Зробіть щось з 100-мільярдної дірою, яка сьогодні є. А що Азаров говорить? "Так ми ніколи не будемо чіпати "Нафтогаз", вводити плаваючий курс гривні, тому що нам це політично невигідно!", – пояснив Сказав Терьохін.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 20:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.