Політика українського уряду сприяє поглибленню рецесії в країні, – МВФ

МВФ вважає, що всупереч зусиллям з підтримання макроекономічної стабільності, політика українського уряду призвела до створення внутрішніх і зовнішніх дисбалансів, що сприяли поглибленню рецесії в країні.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на заяву Фонду.

Підводячи підсумки щорічного аналізу української економіки, виконавчі директори Фонду рекомендували українського владі вжити заходів для зниження дефіциту платіжного балансу, скоротити субсидії в енергетичному секторі (які становили торік 7,5% ВВП), продовжити зусилля щодо зміцнення банківського сектора та підвищення конкурентоспроможності економіки.

Фонд очікує зниження ВВП України на 0,3% в поточному році і збільшення цього показника лише на 1% в 2014 році.

Завищений обмінний курс нацвалюти сприяв збільшенню дефіциту платіжного балансу України, зниженню конкурентоспроможності, сталому зменшенню валютних резервів, йдеться в повідомленні Фонду. При цьому жорстка монетарна політика, націлена на підтримку стабільності курсу із використанням заходів адміністративного контролю, придушила зростання економіки.

У цьому зв'язку виконавчі директори МВФ рекомендували владі допустити велику гнучкість обмінного курсу гривні та прискорити перехід до таргетування інфляції.

Директора вітали позитивні зміни в банківському секторі: знизилася залежність банків від валютних ризиків, збільшилася їх капіталізація і резерви. МВФ рекомендував владі зміцнювати нагляд, продовжувати незалежний аудит вразливих банків, розробляти плани на випадок кризових ситуацій.

МВФ наголосив на необхідності бюджетної консолідації, зокрема, зниження бюджетних витрат за рахунок підвищення ефективності держзакупівель, обмеження зростання зарплат у бюджетному секторі та пенсій.

Виконавчі директори МВФ заявили про важливість реформування енергетичного сектора України, який характеризується як "неефективний", зокрема, за рахунок підвищення енерготарифів.

Дефіцит платіжного балансу України перевищить цього року 8% ВВП і збережеться на такому ж рівні в 2014 році, вважають експерти МВФ. Дефіцит бюджету країни разом зі збитками "Нафтогазу України" складе цього року 7,7% ВВП, в майбутньому – 6,6% ВВП.

Україна в 2010 році отримала кредити МВФ, однак лише частково реалізувала досягнуті з Фондом угоди, у зв'язку з чим програма так і не була виконана.

На думку Фонду, в майбутньому для України доцільно виділяти кошти на більш короткі терміни та за умови попереднього виконання ряду узгоджених з МВФ умов допомоги.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 21:45

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.