Здешевлення газу не потягне вниз ціни на комуналку

Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері комунальних послуг не бачить підстав для перегляду тарифів на послуги з теплопостачання для населення через зниження вартості російського газу для України.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на голову Нацкомісії Валерія Саратова.

За його словами, тариф не зміниться, оскільки при розрахунку тарифів на теплоенергію, яка виробляється для потреб населення, використовується вартість природного газу українського видобутку.

"Під час розрахунку тарифів на теплову енергію, яка виробляється для потреб населення, використовується вартість природного газу українського видобутку – разом з ПДВ це $163 за тис. куб. м. Як бачите, нова вартість російського газу в $268,5 перевищує ту, яка використовується зараз. Тому в комісії зараз відсутні підстави для перегляду тарифів на теплову енергію для населення", – пояснив він.

Водночас зниження тарифів на теплову енергію для бюджетних організацій та бізнес-структур, виходячи з укладених з РФ домовленостей, може скласти близько 20-25%.

"У вартість гігакалорії теплової енергії для таких організацій поки ще закладена стара ціна природного газу в розмірі $450. Виходячи з досягнутих президентом України домовленостей про нову ціну на газ, безперечно, вартість теплової енергії повинна бути переглянута. За нашими попередніми підрахунками, тарифи на теплову енергію для категорій споживачів "бюджет" та "інші" можуть бути зменшені приблизно на 20-25%", – зазначив Саратов.

Нові ціни на теплопостачання для бюджетних організацій і бізнесу можуть почати діяти, в кращому випадку, з лютого наступного року.

"Для того, щоб почати перерахунок тарифів для цих категорій, необхідно, по-перше, щоб Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики, встановила своїми рішеннями нову ціну природного газу, а по-друге – безпосередній перерахунок та встановлення тарифів нашою комісією. З досвіду, ця процедура може тривати близько місяця", – підсумував чиновник.

Глава Нацкомпослуг також уточнив, що в структурі собівартості послуг з централізованого водопостачання та водовідведення газова складова відсутня.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:16

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.