Білоруси зверстали бюджет-2014 без урахування податку на дармоїдство

Податок на дармоїдство не включено до бюджету Білорусії 2014 року, повідомив заступник міністра фінансів республіки Максим Єрмолович в інтерв'ю місцевій "Народній газеті".

Про це повідомляє РІА "Новості".

У листопаді начальник головного управління фінансування соцсфери і науки Мінфіну Світлана Кретова повідомляла, що вже підготовлено відповідний проект указу для введення податку на дармоїдство. За її словами, передбачається, що щорічна сума податку може скласти 2,6 мільйона білоруських рублів (близько $274). Дана новина викликала широкий резонанс в Білорусії, так як не було зрозуміло, кого з непрацюючий білоруських громадян віднесуть до категорії нероб.

"Зараз опрацьовується варіант такого платежу як якоїсь форми компенсації витрат держави на надання соціальних послуг населенню. Можу сказати , що до бюджету 2014 цей платіж не потрапив , він ще вимагає свого обговорення", – сказав Єрмолович.

"Ми отримуємо послуги охорони здоров'я, освіти, користуємося послугами ЖКГ і транспорту, оплачуючи лише частина їх собівартості. Але якщо працююча людина компенсує їх вартість через податки, які сплачує до бюджету і до Фонду соцзахисту, то непрацюючий в цьому не бере участь. Але ж він користується послугами нарівні з усіма", – пояснив він.

За словами заступника міністра, одна з пропозицій по механізму справляння даного платежу пов'язано з введенням соціальних карт, наявність яких дозволить працюючим громадянам отримувати певний набір послуг безкоштовно, а тим, хто офіційно ніде не працює, доведеться оплачувати вартість цих послуг.

"Навскидку можу припустити, що сума такого податку повинна бути якоїсь середньої величиною сплачуваного громадянами прибуткового податку і відрахувань до Фонду соцзахисту", – сказав він. "Найскладніше тут – визначити перелік громадян, що підпадають під категорію дармоїдів. Все це вимагає широкого обговорення", – визнав чиновник.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 12:23

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.