Влада перезавантажить новітню індустріалізацію промисловості

Україна отримала такі умови для економічної діяльності наступного року, які дозволяють почати «перезавантаження» політики новітньої індустріалізації України.

Про це заявив прем’єр-міністр Микола Азаров у середу в Києві, відкриваючи засідання уряду, повідомили в прес-службі Кабінету міністрів.

За словами прем’єра, найбільші проблеми (і водночас нереалізовані можливості) сьогодні накопичились у промисловості.

«Скорочення промислового виробництва за підсумком січня-листопада становило приблизно 5%. Негативну динаміку виробництва продемонстрували основні види промислової діяльності: у переробній промисловості – скорочення на 8%, падіння обсягів металургійного виробництва – понад 6%, у виробництві хімічних речовин та хімічної продукції – скорочення на 18,5%», – уточнив Азаров.

Він зазначив, що такий стан справ у цих галузях чітко «накладається» на проблему зношеності машин і обладнання.

«У промисловості зношеність (фізична і моральна) засобів виробництва досягає 65%. Найбільший ступінь зносу машин та обладнання – в кольоровій металургії (75,3%), машинобудуванні та металообробці (71,4%), хімічній та нафтохімічній промисловості (приблизно 71%)», – сказав прем’єр.

«Для порівняння: ступінь зносу основних виробничих фондів у розвинених державах Європейського Союзу не перевищує 25%. Ось це відповідь на питання конкурентоздатності: 75% і 25%. Це чітка відповідь на конкурентоздатність. І поки ми не досягнемо такого ж рівня конкурентоздатності нашим товарам конкурувати на цих ринках немає ніякого сенсу», – аргументував він.

Водночас Микола Азаров заявив, що поточного року відбулось зростання у галузях, де виробничі потужності були в останні роки модернізовані на основі найсучасніших технологій. «Так, наприклад, виробництво фармацевтичних продуктів і препаратів виросло на 12,4%. А обсяги виробництва у ІТ-індустрії взагалі подвоїлись», – сказав глава уряду.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 21:19

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.