Ціна газу для промисловості та соціальної сфери буде зменшена на третину, - Азаров

У 2014 році ціна на газ буде зменшена приблизно на 1 тис. грн./ тис. куб. м для всіх груп споживачів, крім населення. Про це заявив Прем'єр-Міністр Микола Азаров в ефірі одного із національних телеканалів.

"Граничний рівень ціни на газ для об'єктів, які закуповують його за бюджетні кошти, знизиться на 1 тис. грн., або майже на третину, з початку 2014 року. Для промислових споживачів зниження буде відбуватися поступово, щоб вийти на цей рівень до кінця наступного року", - пояснив Азаров.

При цьому він зазначив, що газ в підземні сховища раніше закачувався за ціною приблизно $400/тис. куб. м, і тому уряд не може зменшити ціну на газ для промислових споживачів з 1 січня 2014 року.

"Держава буде суворо контролювати, щоб зниження ціни відбувалося для споживачів, а не монопольних постачальників", - підкреслив Прем'єр.

Він також нагадав, що тарифи на газ і опалення для населення не переглядалися з липня 2010 року, і весь цей час населення платило тільки частину вартості газу. "При ціні в $400 споживач сплачував лише $90, а решту платила держава, тому тарифи для населення залишаються стабільними", - сказав Азаров.

Глава уряду також зазначив, що зниження тарифів буде супроводжуватися подальшим впровадженням енергозберігаючих технологій та виключенням додаткових витрат при поставках газу.

17 грудня 2013 року НАК "Нафтогаз України" та "Газпром" уклали додаткову угоду до чинного контракту, згідно з якою ціна на газ для України була зменшена з $406/тис. куб. м до $268,5/тис. куб. м.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 14:48

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.