PetroChina може інвестувати в будівництво НПЗ в Україні, - Ставицький

Китайська компанія PetroChina розглядає можливість інвестування в будівництво НПЗ в Україні. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"У нас підготовлено та підписано план про наміри, меморандум між PetroChina і Міністерством енергетики", - сказав міністр на прес-конференції в Києві.

За словами чиновника, для спорудження нового НПЗ розглядається майданчик, на якому розташований непрацюючий Херсонський НПЗ, а також майданчик в районі Одеського припортового заводу.

Ставицький уточнив, що українська сторона в першій половині 2014 року має намір підготувати попереднє ТЕО спорудження НПЗ і надати його зацікавленим китайським та українським інвесторам.

У жовтні 2005 року компанії ComOxy LLC (США), Bortex Enterprises (США), "Арголід" і "СТЕК" оголосили про намір створити спільне підприємство з іноземними інвестиціями нафтопереробний агропромисловий інтегрований комплекс "БродАгроОйл" для будівництва нафтопереробного заводу в Бродах.

Відповідний меморандум у Львові в присутності Президента Віктора Ющенка було підписано головою Львівської обладміністрації Петром Олійником, головою правління НАК "Нафтогаз України" Олексієм Івченком і представниками компаній.

В Україні розташовані 6 НПЗ, з яких нині працюють лише два – Кременчуцький та Одеський.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 14:13

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.