Україна відклала на рік зниження ПДВ, податок на прибуток буде знижуватися протягом 3 років

Президент України Віктор Янукович підписав закон про зниження ставки податку на прибуток на 2014 рік з 19% до 18% замість раніше передбачених Податковим кодексом 16% і перенесення на 2015 рік зниження ставки податку на додану вартість ( ПДВ) з нинішніх 20% до 17%.

Передає "Інтерфакс-Україна".

Відповідний закон "Про внесення змін до Податкового кодексу про ставки окремих податків і податкових пільг" Верховна Рада ухвалила 19 грудня.

Він припускає подальше зниження ставки податку на прибуток на 1 п.п. в 2015 і 2016 рр., таким чином, ставка в 16% почне діяти з 2016 року.

Відповідно до прийнятого закону, ставки акцизного податку на спирт та інші алкогольні напої будуть підвищені в 2014 році на 14 % (акцизи пиво, натуральне вино, сидр і перрі залишилися колишніми - ІФ) з 1 числа третього місяця, наступного за місяцем опублікування закону.

Документ продовжує на два роки звільнення від ПДВ операцій з металобрухтом, необробленими шкурами, макулатурою і деревиною (для недопущення відшкодування ПДВ при експорті - ІФ), скасовує пільги з ввезення на митну територію природного газу і вдвічі збільшує ставку збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

Крім того, прийнятий закон забороняє відносити збиток від операцій з цінними паперами, сформований на 1 січня 2014 року, на зменшення фінрезультату від операцій з цінними паперами в 2014 році. За оцінками уряду, це повинно принести додатково 3 млрд грн.

Документ також припиняє пільгове оподаткування спирту технічного, який використовується у хімічній промисловості як сировина для виробництва продуктів органічного синтезу, що містить у своєму складі до 0,1% залишкового етанолу , встановивши, таким чином, єдину ставку для важких дистилятів.

"Цей законопроект в цілому дає державному бюджету плюс близько 35 млрд грн", - підкреслив при його прийнятті глава профільного комітету Віталій Хомутиннік.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2021, 14:53

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.