Олімпіада обійшлася Росії в $46 млрд.

Інвестиції в підготовку Зимової Олімпіади в Сочі склали рекордні 1,5 трлн. руб.

Про це пишуть "Ведомости" з посиланням на розрахунки російського Міністерства регіонального розвитку.

Спочатку інвестиції оцінювалися в 314 млрд. руб., проте кошторис зріс через великі обсяги будівництва, погану геологію, додаткові вимоги Міжнародного олімпійського комітету. При цьому, будівництво відставало від графіка - об'єкти добудовували в авральному режимі.

Найбільш проблемними стали трамплін і гірське медіаселище. На початку 2013р. міжнародні тестові змагання на трампліні пройшли без трибун, суддівської вишки і доріг до об'єкта.

За оцінками віце-прем'єр-міністра Дмитра Козака, на підготовку до самої Олімпіаді було витрачено 214 млрд. руб., решта - на інфраструктуру.

З 1,5 трлн. руб. частка приватних інвестицій мінімальна - в основному в готелі. Всі об'єкти будувалися за рахунок федерального бюджету, держкомпаній і кредитів Зовнішекономбанку (ЗЕБ).

Олімпійські проекти в Сочі є у "Інтерроса", "Базела", Ощадбанка, "Газпрома", "Ренови", "Ітери". Всі вони, за винятком "Газпрому", попросили уряд реструктурувати кредити ЗЕБа і податкові пільги.

З 20 виданих ЗЕБом олімпійських кредитів на 240 млрд. руб. поганими опинилися дев'ять - на 190 млрд. руб. (без відсотків). У грудні на нараді у прем'єр-міністра Дмитра Медведєва інвесторам дозволили не обслуговувати кредити до 2016р.

За обсягом інвестицій сочинська Олімпіада стала найдорожчою в історії. Раніше рекорд належав Олімпіаді в Пекіні - $40 млрд.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 8:20

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.