Росія може надати Україні $6 млрд. на розвиток атомної енергетики, – Мінекономрозвитку

Україна може отримати на розвиток вітчизняної атомної енергетики близько $6 млрд. Відповідні домовленості були досягнуті в ході засідання Українсько-Російської міждержавної комісії.

Про це заявив урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, державами-учасниками Співдружності Незалежних Держав, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Комісія дала доручення урядам двох країн вжити невідкладних заходів, які будуть сприяти зростанню обсягів інвестицій в 2014 році. І одна з основних галузей – ядерна енергетика. Зокрема, пропонується продовжити заходи з організації в Україні виробництва ядерного палива для реакторів ВВР-1000, також підготувати пропозиції щодо спорудження 3 і 4 енергоблоків Хмельницької АЕС", – повідомив Валерій Мунтіян.

Досягнуті в Москві домовленості надають Україні можливість (у разі необхідності) отримати кредити на суму близько $6 млрд. від російських комерційних банків.

Урядовий уповноважений нагадав, що в ході засідання Комісії були ухвалені рішення щодо галузевого співробітництва та відновлення коопераційних зв'язків. Це дає можливість залучити інвестиції та здійснювати співфінансування вже узгоджених спільних проектів, в тому числі і в такій пріоритетній базовій галузі, якою для України є енергетика в цілому.

Йдеться про такі проекти, як будівництво Канівської ГАЕС, розширення Каховської ГЕС, завершення будівництва другої черги Дністровської ГАЕС, будівництво підприємств на основі Новокостянтинівського родовища уранових руд, Ташлицької ГАЕС та в цілому енергетичного комплексу Південно-Української АЕС, заводу з виробництва ядерного палива за російськими технологіями.

"Україна використовує саме російські технології, тому що це хороші технічні характеристики, це технології 4-го покоління, дуже високий поріг безпеки, вони максимально сумісні з технологіями, що застосовуються в Україні, оскільки мають спільні витоки – радянські розробки в атомній енергетиці", – пояснив Валерій Мунтіян.

Важливо те, що разом з переговорами про розвиток атомної енергетики в Україні було підписано Міжурядову Угоду про обмін інформацією у сфері ядерної та радіаційної безпеки та оперативне оповіщення про ядерну аварію, акцентував увагу урядовий уповноважений.

"Такий комплексний підхід до реалізації завдань (які торкаються і виробництва, і питань безпеки), дає впевненість, що у нас буде налагоджено ефективну співпрацю в галузі атомної енергетики, а це дуже важливо для України, оскільки близько 50% електроенергії в нашій країні виробляється на ядерних електростанціях", – зазначив урядовий уповноважений.

Реалізація заходів, намічених у рамках засідання Українсько-Російської міждержавної комісії, сприятиме посиленню енергетичної безпеки нашої держави, що є одним з найважливіших аспектів діяльності нашого уряду, підсумував Валерій Мунтіян.Коментарі

Додати коментар


Volodymyr_D

, " - " - ! . . ³ . . , , (), - . 㳺. , - ! , , . --- ... - , , , , . ""! , , ᒺ . . ͳ 1990 , 1995 , 4 . , , . , ---... , , в . 쳺, .

Volodymyr_D

, " - " - ! . . ³ . . , , (), - . 㳺. , - ! , , . --- ... - , , , , . ""! , , ᒺ . . ͳ 1990 , 1995 , 4 . , , . , ---... , , в . 쳺, .

ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:49

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.