"Транснєфть" консервує ділянку нафтопроводу Баку–Новоросійськ

"Транснєфть" веде роботи з консервації ділянки нафтопроводу Баку – Новоросійськ (Махачкала – Баку) через відсутність ініціатив Азербайджану з підписання комерційної угоди про транзит нафти.

Про це повідомляє ІТАР-ТАРС з посиланням на офіційного представника транспортної монополії Ігоря Дьоміна.

За його словами, представники азербайджанської держкомпанії SOCAR так і не почали офіційних переговорів з підготовки комерційної угоди про транзит азербайджанської нафти через територію РФ після розірвання в травні минулого року міжурядової угоди між Росією і Азербайджаном, на основі якого укладався договір про транзит.

На початку лютого закінчуються всі зобов'язання "Транснєфті" з транзиту азербайджанської нафти, і транспортна компанія готова завершити консервацію невикористаного ділянки Махачкала – Баку, закачавши в трубу інертний газ, пояснив Дьомін.

При цьому представник "Транснєфті" додав, що ділянка від Махачкали до Новоросійська буде використовуватися, як і раніше, для транспортування нафти, що надходить в порт столиці Дагестану.

У травні 2013 року розпорядженням глави уряду РФ Дмитра Медведєва припинено дію міжурядової угоди між Росією і Азербайджаном, на основі якого укладався договір про транзит азербайджанської нафти через територію РФ. Протягом останніх п'яти років Азербайджан не виконував умови міжурядової угоди, транзитуючи обсяги більш ніж вдвічі менше тих, які було закладено в угоді.

Міжурядова угода передбачала прокачування 5 млн. т азербайджанської нафти, однак, фактичні обсяги не перевищували 2 млн. т на рік. У 2013 році транзит азербайджанської нафти через територію РФ склав 1,7 млн. ​​т.

Доходи від цих обсягів транзиту не покривали витрати "Транснєфті" на підтримку трубопровідної системи в належному технологічному стані. "Транснєфть" як виконавець також не могла змінити тариф, який розраховувався на вдвічі більший обсяг, оскільки параметри тарифу також закріплювалися міжурядовою угодою.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 05 грудня 2021, 4:43

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.