Ситуація на ринку житлової нерухомості залежатиме від держави, – експерти

Основний вплив на ринок нерухомості України в 2014 році буде здійснювати держава.

Такої думки дотримуються експерти ринку, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Одним із загрозливих факторів для ринку нерухомості є законопроект Омельченка (законопроект №3757-1 регіонала Валерія Омельченка), що передбачає введення 15-17% -го податку на купівлю-продаж нерухомості: якщо його ухвалять – тоді повний крах ринку", – заявив віце-президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолій Топал.

Другим загрозливим фактором для первинного ринку нерухомості, на його думку, є сильне подорожчання будматеріалів.

За словами голови Спілки фахівців з нерухомості України Олексія Рубанова, головним ризиком розвитку ринку нерухомості є відсутність ліквідності у домогосподарств.

"Що стосується цін, активності, то ситуація в 2014 році буде мало відрізнятися від 2013 року. Депресивні настрої на ринку будуть і в 2014-му і в 2015 році", – сказав він.

Крім того, експерти відзначають своєрідний рекорд, поставлений ринком нерухомості в минулому році: кількість угод на первинному ринку в цей період перевищила кількість угод на вторинному.

"Люди, у яких є здатність до покупки, воліють купувати житло на первинному ринку у зв'язку з тим, що забудовники пропонують програми лояльності, розстрочки, вигідні кредити, цікаві цінові пропозиції", – пояснив О. Рубанов.

А.Топал, в свою чергу, додав, що співвідношення попиту на первинному і вторинному ринках склало приблизно 55% до 45% до кінця 2013 року.

"У людей немає доступу до грошей, іпотеку взяти не можна, а якщо можна, то під захмарні відсотки. І нове є нове, коли перед людиною стоїть вибір між хрущовкою за $55-60 тис. і новою квартирою в сусідньому будинку за ці ж гроші, нехай без ремонту, зрозуміло, що другий варіант кращий", – сказав А. Топал.

На його думку, в 2013р. відзначали не стільки падіння ринку нерухомості, скільки приведення завищених цінових очікувань власників нерухомості до економічно обґрунтованих рівнів.

"Відбулося зниження попиту на житло бізнес-класу, зміщення векторів попиту в класах "економ+" і "еліт", тобто "бізнес" або піднявся до "еліту", або опустився в "економ+". Крім того, знизився попит на саме дешеве житло в Києві: тренд пішов з "хрущовок" і "гостинок" в якісніше житло", – додав експерт.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 жовтня 2021, 1:40

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.