Cargill купує 5% акції Ukrlandfarming за $200 млн.

Транснаціональна компанія Cargill набуває частку в компанії Олега Бахматюка Ukrlandfarming.

Про це повідомляє "Forbes.UA" з посиланням на Financial Times.

За 5% найбільшого українського агрохолдингу американський гігант сплатить $200 млн. Такім чином, 100% холдингу оцінені в $4 млрд. Земельний банк Ukrlandfarming на кінець 2013 року – близько 660 тис. га, виручка в 2012 році – $1,9 млрд.

У Cargill не коментують інформацію про угоду, водночас уточнили, що компанія постійно знаходиться в пошуку нових можливостей для розвитку бізнесу.

Нік Пьяцца, виконавчий директор інвестиційного банку SP Advisors, якого цитує FT, припускає, що стратегічне партнерство з Cargill допоможе Олегу Бахматюку розширити присутність на зовнішніх ринках, особливо в Азії, а Cargill отримає надійного постачальника сільгоспкультур.

Потенціал українського сільського господарства та українських компаній зріс у зв'язку з тим, що Китай прагне скоротити імпорт ГМ-кукурудзи із США і активізує закупівлі з України. Перші відвантаження в Китай Україна здійснила торік у рамках наданого КНР кредиту на $3 млрд.

Україна, яка в 2013 році зібрала безпрецедентні 29 млн. тонн кукурудзи, в 2013/2014 МР поставить на експорт близько 18 млн. тонн з них, що на 35% більше, ніж роком раніше. У поточному сезоні Україна позмагається з Аргентиною за статус третього за величиною в світі експортера кукурудзи.

Раніше Олег Бахматюк заявляв , що в поточному сезоні Ukrlandfarming планує продати до 700 тис. тонн кукурудзи в Китай. Протягом п'яти років загальний річний експорт компанії повинен досягти 6 млн. тонн, третина з цього обсягу буде направлятися в Азію.

Cargill працює в Україні з 1991 року. Володіє мережею елеваторів, потужностями з переробки насіння олійних культур і комбікормовим заводом.



Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 7:35

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.