Польща зможе оцінити реальні запаси сланцевого газу не раніше 2026р.

Рахункова палата Польщі (Najwyzsza Izba Kontroli - NIK) розкритикувала польський уряд за неефективну роботу з пошуку сланцевого газу в країні.

Про це повідомляє УНИАН з посиланням на звіт палати.

NIK зазначає, що при збереженні нинішніх темпів робіт оцінити реальні запаси цього палива вдасться не раніше 2026р.

NIK розкритикував затримку з підготовкою законодавчої бази, необхідної для видобутку вуглеводнів зі сланців у Польщі, і занадто повільний темп розвідувальних робіт.

"Невелика кількість пробурених пошукових свердловин і недоліки в результатах досліджень не дозволяють локалізувати і реально оцінити запаси сланцевого газу в Польщі. Щоб це зробити, потрібно пробурити близько 200 свердловин. При нинішньому темпі це займе близько 12 років", - зазначено у звіті.

За даними NIK, в країні видано більше ста ліцензій на пошук сланцевого газу; дані роботи проходять майже на третині території країни. Буріння однієї свердловини обходилося близько $15 млн.

Представники польського уряду неодноразово заявляли про плани почати комерційний видобуток сланцевого газу в Польщі, яка дозволить знизити енергетичну залежність від свого головного постачальника "блакитного палива" - РФ, в 2014р.

Україна, як і Польща, намагається знизити енергетичну залежність від Росії, в тому числі, за рахунок проектів з видобутку сланцевого газу.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 24 січня 2022, 6:10

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.