Зернотрейдери проти ексклюзиву права на експорт зерна для сільгоспвиробників

Законопроект №3882 про дозвіл експортувати зерно тільки сільгоспвиробникам нашкодить розвитку агропромислового комплексу та принесе аграріям значних збитків.

Про це заявив президент Української зернової асоціації (УЗА) Володимир Клименко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо законопроект приймуть , це завдасть шкоди агропромисловому комплексу України", – сказав він.

За його словами, УЗА як асоціація існує 16 років, об'єднує провідних трейдерів і експортерів сільськогосподарської продукції. Всі ці компанії володіють в Україні елеваторними потужностями для її зберігання, деякі надають послуги з постачання засобів захисту рослин, мінеральних добрив, інвестують в інноваційні технології та навчання аграріїв. Таким чином, вважає В.Клименко, вони вже є сільгоспвиробниками.

Президент УЗА відзначив, що у разі ухвалення зазначеного документа Україна випаде з системи світових тендерів із закупівлі зерна, оскільки дрібні виробники не зможуть самостійно організувати експортний процес.

"Вони не знають, як замовити вагони, не зможуть реалізувати зерно в необхідних обсягах", – пояснив В.Клименко.

Народні депутати запропонували парламенту надати право здійснювати операції з експортом зерна тільки сільгоспвиробникам, афілійованим з ними особам і державному агенту із забезпечення експорту та імпорту зерна. Законопроект також передбачає надання сільгоспвиробникам права першочергового митного контролю при експорті зерна.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 січня 2022, 20:50

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.