Уряд захистить приватних інвесторів фондового ринку, – Арбузов

Україна зможе посилити захист приватних інвесторів, які працюють на фондовому ринку, гарантувавши їм компенсаційні виплати в разі нездатності інвестиційної компанії виконати свої зобов'язання.

Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр країни Сергій Арбузов, коментуючи схвалений на засіданні Кабінету міністрів у середу урядовий законопроект "Про систему гарантування інвестицій фізичних осіб на фондовому ринку", розроблений НКЦПФР (Національної комісією з цінних паперів та фондового ринку), повідомили у прес-службі уряду.

"У разі ухвалення парламентом документа, ми отримаємо правову основу для створення Фонду гарантування інвестицій фізосіб. Подібні структури, приміром, у Європі працюють повсюдно, дозволяючи всім професійним учасникам фондового ринку нести солідарну відповідальність перед інвесторами", – наголосив Сергій Арбузов.

За його словами, законопроект передбачає, що разові внески учасників фонду складуть близько 1% статутного капіталу, а поточні – 0,1% середньоквартальної вартості інвестицій фізичних осіб (відповідно, здійснювати їх необхідно буде щоквартально). Це, на думку авторів законопроекту, дозволить встановити розмір компенсаційних виплат на рівні 90% неповернених інвестицій.

Перший віце-прем'єр-міністр особливо акцентував увагу на тому, що документ спрямований на приведення законодавства України у відповідність з вимогами законодавства Європейського Союзу. "Всі держави-члени ЄС повинні мати такі схеми для захисту дрібних інвесторів, тому ухвалення документа є також завданням для України в рамках євроінтеграційних процесів", – заявив Сергій Арбузов.

Після проведення всіх необхідних процесуальних дій схвалений Кабінетом міністрів законопроект буде зареєстрований у парламенті.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 жовтня 2021, 13:08

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.