Найбільшим банкам Європи заборонять торгувати за рахунок власних коштів

Комісар Євросоюзу з фінансових ринків Мішель Барньє підготував законопроект, що забороняє найбільшим банкам єврозони з 2018 р. проводити торгові операції з використанням власних коштів.

Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

До цього ж терміну регулятори повинні будуть вирішити, чи не слід ряду банків виділити торговий бізнес в самостійні структури з власним капіталом, йдеться в документі, що потрапив у розпорядження агентства.

Заборона на торгівлю за власний рахунок, визначення якої дається в документі, загрожує банкам, які будуть визнані "системно значущими" на глобальному рівні, або фінансові показники яких вийдуть за межі встановлених регуляторами порогових значень.

Крім того, регулятори зможуть самостійно поширювати дану заборону на ті чи інші банки, якщо вважатимуть це за необхідне.

Із законопроекту випливає, що обмеження на торгівлю за рахунок власних коштів можуть торкнутися близько 29 банків. Їм також буде заборонено інвестувати гроші в хедж-фонди, щоб вони не могли таким чином обійти закон.

Пропозиції ЄС також включають заходи щодо підвищення прозорості фінансування з використанням цінних паперів, у тому числі угод репо.

Барньє, чий п'ятирічний термін перебування на посаді закінчується цього року, обіцяв до закінчення своїх повноважень розробити нові правила, відводячи їм одну з ключових ролей у вирішенні проблеми банків, "занадто великих, щоб впасти".

Торік у США було прийнято так зване "правило Волкера", що передбачає заборону на торговельні операції ряду банків за рахунок власних коштів.

Ряд високопоставлених членів Європарламенту вже висловився проти пропозиції Барньє, що створює додаткові труднощі для прийняття відповідного закону.

Депутатський корпус оновиться в липні за підсумками травневих виборів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 3:38

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.