Банки РФ можуть надати великий кредит на розвиток української енергетики

Прем'єр-міністр Микола Азаров підтверджує інформацію про можливе отримання великого кредиту російських комерційних банків для розвитку української енергетики.

Водночас прем'єр не зміг розповісти про це більш детально, повідомляє "Интерфакс-Украина".

"Ведеться така підготовча робота. Це комерційний кредит. Російські банки рахують свої ризики, оцінюють перспективи, окупність", - сказав він в інтерв'ю телеканалу "Росія 24", коментуючи інформацію про можливий енергокредит російських банків на суму $6 млрд.

"Це справа майбутнього", - уточнив М.Азаров.

Як повідомлялося, на початку січня урядовий уповноважений з питань співпраці з РФ, країнами СНД і ЄврАзЕС Валерій Мунтіян назвав серед можливих великих енергопроектів в Україні з російським фінансуванням завершення будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС за російськими проектами, будівництво заводу ядерного палива і будівництво ГЕС і ГАЕС.

За його словами, такі домовленості були досягнуті в ході засідання українсько-російської міждержавної комісії в грудні минулого року. Він оцінив суму кредитів в $6 млрд.

Україна і РФ 9 червня 2010р. підписали міжурядову угоду про співробітництво у спорудженні 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС. Документ передбачає, що російська сторона забезпечує організацію фінансування в обсязі, необхідному для проектування будівництва і введення в експлуатацію блоків.

На початку жовтня 2010р. Сбербанк Росії повідомив "Енергоатом" про готовність надати кредит на $1 млрд. на проведення першочергових робіт із завершення будівництва 3-го і 4-го енергоблоків ХАЕС строком на три роки під державні гарантії. При цьому для отримання кредиту українська сторона повинна вкласти в проект не менше 15% вартості.

У початкових пропозиціях російської сторони з кредитування проекту будівництва енергоблоків Хмельницької АЕС йшлося про залучення державного, а не комерційного кредиту, що передбачає більш низьку процентну ставку.

ДП "НАЕК" Енергоатом" в травні 2011р. заявило, що його не влаштовують запропоновані Сбербанком РФ умови щодо надання кредиту, зокрема, досить висока процентна ставка.

Крім того, Кабінет міністрів у вересні 2010р. затвердив результати конкурсу, за підсумками якого російське ВАТ "ТВЕЛ" було визнано переможцем тендеру з відбору технологій будівництва заводу з фабрикації ядерного палива.

Акціонери в рівних частках повинні вкласти в проект близько $100-120 млн. Надалі, виходячи з фінансово-економічної моделі підприємства, після того як акціонери внесуть кошти в рамках емісії, буде розглянуто питання залучення кредитних коштів.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 16 серпня 2022, 10:39

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.