ЦБ Туреччини спробував зупинити обвал ліри, підвищивши всі ставки понад прогноз

Центральний банк Туреччини підвищив три основні процентні ставки на екстреному засіданні в ніч з вівторка на середу, з метою призупинення падіння курсу ліри, повідомляє агентство Bloomberg.

Рішення було вкрай складним, оскільки означало для ЦБ конфлікт з урядом, який наполягає на збереженні рівня ставок. Крім того, рішення свідчить про відмову від довгострокової грошово-кредитної політики, спрямованої на стимулювання економічного зростання.

Ліра продемонструвала активне зростання в парі з доларом після оприлюднення рішення опівночі за місцевим часом.

Ставка за тижневими РЕПО збільшена з 4,5% до 10%, тоді як ринок не очікував її зміни. У своїй заяві ЦБ закликав інвесторів вважати саме цей індикатор ключовим.

Крім того, турецький Центробанк підняв ставку overnight за кредитами з 7,75% до 12% (консенсус-прогноз - 10%), за депозитами - з 3,5% до 8% (змін не передбачалося). Раніше ЦБ Туреччини називав еталоном кредитну ставку overnight, таким чином, в сумі рішення рівносильні фактичному зростанню в діапазоні від 200 до 400 базисних пунктів, відзначають аналітики.

Ліра подорожчала на 2,9% до долара, до 2,1876, на електронних торгах у ранці у середу. Таким чином, її падіння з 17 грудня, коли в країні вибухнув політичний скандал, скоротилося до 10,4%. Проте, турецька нацвалюта займає друге місце з кінця серед валют світу за цей період після аргентинського песо. У понеділок ліра опускалася до історичного мінімуму в 2,39/$1.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 29 листопада 2021, 4:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.