Акціонери Verizon і Vodafone схвалили операцію вартістю $130 млрд.

Акціонери американської телекомунікаційної компанії Verizon Communications і британської Vodafone Group переважною більшістю голосів затвердили угоду з продажу Verizon 45% акцій їх спільного підприємства Verizon Wireless за $130 млрд.

Про це повідомляє "Интерфакс-Украина" з посиланням на агентство Bloomberg.

Таким чином, виконано майже всі формальності та усунуто передостанню перешкоду для завершення угоди: компаніям залишилося отримати дозвіл Верховного суду Англії та Уельсу. Як очікується, операція буде закрита 21 лютого.

Verizon планує випустити 1,28 млрд. акцій на користь акціонерів Vodafone, ними буде оплачена майже половина угоди - понад $60 млрд. Решту суми покупець оплатить із власних коштів ($58,9 млрд.) і кредитної лінії декількох великих банків. Крім того, для фінансування операції компанія випустить ноти і продасть міноритарний пакет акцій Vodafone Omnitel N.V.

СП Verizon і Vodafone проіснувало 14 років і за цей час стало найбільшим і найбільш рентабельним постачальником послуг бездротового зв'язку в США.

Операція була одноголосно схвалена радами директорів Verizon і Vodafone. Однак вона ще повинна отримати підтримку з боку акціонерів обох компаній, а також схвалення від регулюючих органів, йдеться в прес-релізі Verizon.

Як очікується, операція буде завершена в першому кварталі 2014р.

Покупець оплатить угоду грошовими коштами в розмірі $58,9 млрд. і акціями на суму майже $60,2 млрд. Verizon вже домовилася про кредит, який нададуть JP Morgan Chase Bank, Morgan Stanley Senior Funding, Bank of America і Barclays. Крім того, для фінансування операції компанія випустить ноти і продасть міноритарний пакет акцій Vodafone Omnitel NVVerizon Communications, другий за величиною в США оператор телефонного зв'язку, вже є власником 55%-вої частки провідного американського оператора мобільного зв'язку Verizon Wireless. Саме за рахунок цього бізнесу він отримує 2/3 своєї виручки і левову частку прибутку. Таким чином, операція дозволить компанії повністю контролювати грошовий потік.

Угода є другою за величиною в історії, поступаючись лише поглинанню Mannesmann AG в 1999р. за $172 млрд. тієї ж Vodafone.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 13:58

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.