У Росії покупців житла за заниженою ціною обкладуть податком

Мінфін РФ підтримує пропозицію Федеральної податкової служби стягувати податок з покупця житла, якщо ціна його придбання була істотно нижче ринкової.

При цьому пропонується також встановити у відсотках від вартості поріг, нижче якого ціна бути не може, повідомляє РИА "Новости" з посиланням на заступника голови міністерства Сергія Шаталова.

ФНС у листопаді минулого року запропонувала обкласти податком різницю у вартості при продажу нерухомості за заниженою ціною. З точки зору податківців, у разі продажу майна за заниженою ціною у покупця утворюється дохід, з якого потрібно утримати ПДФО. Для нерухомості орієнтиром у визначенні ціни служитиме кадастрова вартість.

"У цій ідеї є раціональне зерно. Можна встановити якийсь мінімальний поріг - ціна не може бути нижчою, наприклад, 70-80% від кадастрової вартості. Відхилення в 20-30% має врахувати всі нюанси, що зумовили велику знижку при продажу: і те, що знадобилося терміново, і те, що виявилися якісь дефекти", - зазначив Шаталов.

Крім того, він повідомив, що Мінфін готує зміни за пільгою з ПДФО при продажу житла після трьох років володіння. "Ми хочемо обмежити пільгу: вона повинна даватися тільки при продажу єдиного житла, при цьому знімається вимога про трирічний терміні володіння. Спеціально слід обумовити випадок, коли спочатку купується друге житло, а лише потім продається перше", - сказав заступник міністра.

Згідно з нинішнім законодавством, ця пільга не залежить від кількості об'єктів нерухомості.

"Якщо людина володіє десятком-другим будинків або квартир, то він використовує їх як інструмент для інвестицій. Було б справедливо вирівнювати податкові преференції для різних інструментів. Чому держава повинна заохочувати вкладення в нерухомість більше, ніж, наприклад, у депозити чи цінні папери", - пояснив Шаталов.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 19:05

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.