Зниження ціни на газ підвищить прибутковість українських підприємств, - Мунтіян

Домовленості про зниження ціни на російський газ, досягнуті в Москві під час 6 засідання Російсько-Української міждержавної комісії, підвищать прибутковість українських підприємств.

Про це заявив урядовий уповноважений з питань співпраці з Російською Федерацією, країнами-учасницями СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об'єднаннями Валерій Мунтіян, повідомили в прес-службі Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

"Ці домовленості допоможуть нам вийти на рівень позитивної рентабельності. Насамперед "витягнути" 4 галузі - металургію, АПК, машинобудування і хімічну промисловість. А в цілому підвищення прибутковості підприємств дає Україні можливість для подальшої модернізації промисловості та нової індустріалізації країни", - зазначив Валерій Мунтіян.

Він пояснив, що ці галузі економіки зможуть вийти на рівень здорової цінової конкуренції і отримають можливість гідно грати на світовому ринку.

"У промисловості і АПК ми не могли бути конкурентоспроможними, тому що середня вартість газу навіть для далекого зарубіжжя склала $390, а у нас було $407 (і це вже враховуючи знижку в $100). У наших же основних партнерів по Співдружності ціна газу - $165. Нині ми отримуємо рентабельність на рівні галузі 3,5-5%, а по підприємствах - ще вище. Те ж стосується АПК, де мінеральні добрива становлять до 70% собівартості. І машинобудування, де газ - до 10% собівартості, і хімічної галузі, де частка газу в собівартості, наприклад, тих же мінеральних добрив складає 80%", - пояснив урядовий уповноважений.

За словами Валерія Мунтіяна, знижка на російський газ, окрім можливості забезпечити нормальну роботу базових галузей, дасть ще один, непрямий ефект - вона посилює позиції України на переговорах з МВФ.

"Українська сторона на більш прийнятних умовах може виконати критерії МВФ і, без навантаження на населення та вітчизняну промисловість (вимогами МВФ передбачалося підвищення тарифів ЖКГ на 80%, в ​​т.ч. на 40% одноразово), на більш прийнятних умовах взяти кредит у МВФ", - підкреслив урядовий уповноважений.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 4:19

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.