Світові ціни на нафту зросли

Світові ціни на нафту в четвер демонструють позитивну динаміку: інвестори продовжують відігравати дані по тижневої динаміці запасів у США, а також рішення ФРС продовжити згортання програми стимулювання економіки.

Про це свідчать дані торгів, повідомляє Прайм.

Ціна березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent Crude Oil до 15.26 мск зросла на 0,09% - до $107,95 за барель. Вартість березневих ф'ючерсів на легку нафту марки WTI збільшилася на 0,48% і склала $97,83 за барель.

"Холодна погода в США зберігається, що призводить до зростання попиту на нафтопродукти і в майбутньому знизить запаси нафти. Ми також бачимо, що скорочення стимулювання з боку ФРС триває. Але відновлення економіки США призведе до зростання курсу долара, що може вплинути на вартість сировинних товарів", - наводить агентство Bloomberg слова економіста ABN Amro Bank в Амстердамі Ханса ван Кліфа (Hans van Cleef).

За даними Міненерго США, комерційні запаси нафти в країні за минулий тиждень збільшилися на 6,4 млн. барелів при прогнозі зростання на 2,34 млн. барелів. При цьому загальні запаси бензину скоротилися на 0,8 млн. барелів, або на 0,3%, і склали 234,4 млн. барелів. Запаси дистилятів зменшилися на 4,6 млн. барелів, або на 3,8% - до 116,2 млн. барелів.

Вплив на ринок нафти також надало рішення Комітету з відкритих ринків ФРС США скоротити з лютого обсяг викупу держоблігацій та іпотечних паперів на $10 млрд. - до $65 млрд. на місяць.

У той же час більш сильне зростання котирувань стримують слабкі макроекономічні дані з КНР і єврозони. Так, за оцінкою HSBC, індекс ділової активності в промисловості Китаю знизився в січні до 49,5 пункту з 50,5 пункту в грудні при прогнозі скорочення до 49,6 пункту. При цьому індекс споживчої та підприємницької довіри до економіки єврозони в січні виріс до 100,9 пункту, хоча експерти очікували більш сильного підвищення - до 101 пункту.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 19 жовтня 2021, 14:59

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.