Продаж українського бізнесу принесе Bank of Cyprus збиток в €158 млн.

Продажа збиткового українського бізнесу принесе Bank of Cyprus збиток в €158 млн. (різниця між отриманою винагородою і чистою балансовою власністю бізнесу і валютних резервів на €44 млн).

Після закриття угоди банк зробить заяву з точнішою оцінкою фінансового результату продажу, повідомляє Прайм.

Активи придбає структура "Альфа-групп" - ABH Ukraine Limited. У групи на Україні вже працює дочірній банк.

У периметр операції увійдуть Банк Кіпру (Україна), фондування, яке він отримував від Bank of Cyprus, і кредити кіпрського банку українським позичальникам. Bank of Cyprus придбав банк на Україні в 2008р. На 30 вересня минулого року активи українського банку становили €245 млн., капітал - €70 млн.

Bank of Cyprus з березня минулого року проводить масштабну реструктуризацію, виконуючи умови програми підтримки від міжнародних кредиторів. Керівництво кіпрського банку ще влітку говорило, що може продати дочірні структури в Росії і на Україні для скорочення витрат. "Група вважає це хорошою угодою, щоб знизити частку позикових коштів і усунути майбутні потенційні ризики, пов'язані з інвестиціями в Україну, особливо з урахуванням політичної та економічної ситуації в країні", - йдеться в повідомленні.

Незважаючи на труднощі економіки України, які ускладнюються політичною кризою і багатотисячними антиурядовими протестами, найбільші банківські групи поки не поспішають позбавлятися від українських активів. Це пов'язано як з бажанням працювати на цьому ринку, так і зі складністю в пошуках потенційних покупців.

Представники італійської UniCredit та американської Citi заявили в січні, що не мають наміру залишати український ринок. При цьому можливість продажу банку на Україні розглядає австрійська RBI, проте, остаточне рішення ще не прийнято.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 25 травня 2022, 12:24

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.