"Газпром" може ввести для України режим передоплати за газ

Борг України за газ у січні збільшився на чверть - до $3,35 млрд., в "Газпромі" вважають, що повної оплати не буде, і знову говорять про переведення "Нафтогазу" на передоплату.

Про це повідомляє РИА "Новости" з посиланням на газету "Ведомости".

За попередніми даними, в січні Україна отримала від "Газпрому" 2,4 млрд. куб. м газу майже на $650 млн. У 2013р. "Нафтогаз України" отримав з Росії близько 13 млрд. куб. м в середньому по $400 за 1 тис. куб. м. Борг України за 2013р. становить $2,7 млрд.

За січень "Нафтогаз" повинен заплатити "Газпрому" до 7 лютого. "Але вже є розуміння, що січневий газ "Нафтогаз" також, імовірно, не сплатить", - сказав прес-секретар Президента Росії Дмитро Пєсков. Українське видання "Корреспондент" приводило слова в. о. міністра енергетики України Едуарда Ставицького про те, що у грудні з "Газпромом" домовилися про перенесення платежів за січень з лютого на березень.

"Ніяких домовленостей про перенесення платежів на березень немає, торішній борг і так прострочений, це вже відстрочка, а з українського боку - тиша", - цитують "Ведомости" співробітника "Газпрому". За його словами, чи буде нова відстрочка, поки не вирішено, але швидше за все її доведеться надати.

За словами іншого джерела видання в газовому холдингу, одна з можливих заходів впливу на Україну - перехід на передоплату газу. Відповідного рішення, втім, поки немає. "За контрактом "Газпром" має право ввести передоплату, але раніше необхідно зрозуміти, наскільки Україна неплатоспроможна", - вказав Пєсков. У жовтні Дмитро Медведєв і голова правління "Газпрому" Олексій Міллер вже погрожували Києву передоплатою, але Україна відмовилася від асоціації з ЄС, отримавши знижку на газ і нові відстрочки.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 20 жовтня 2021, 4:44

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.