ЄБРР виділить на стійкість української енергетики $100 млн.

Європейський банк реконструкції та розвитку розпочинає реалізацію в Україні програми кредитування стійкої енергетики обсягом $100 млн.

Першим банком-учасником цієї програми став "Райффайзен Банк Аваль", який отримає від Банку $20 млн., йдеться в повідомленні, розміщеному на офіційному сайті ЄБРР.

Нова програма фінансування в розмірі $100 млн. є продовженням діяльності ЄБРР, спрямованої на підтримку розвитку стійких джерел енергії та енергоефективності в Україні.

Програма фінансування стійкої енергетики ЄБРР була затверджена Радою директорів Банку наприкінці 2013р. Її метою є впровадження нових навичок в енергетичному секторі України на основі фінансування проектів через мережу українських банків. Залученням інвестицій в енергоефективні технології проект допоможе Україні поступово скоротити свої загальні потреби в енергії і поліпшить стан навколишнього середовища.

"Райффайзен Банк Аваль", який є давнім фінансовим партнером ЄБРР в Україні, став першим банком-учасником цієї нової програми і отримає від ЄБРР фінансування в обсязі $20 млн.

"Райффайзен Банк Аваль" та інші банки, які приєднаються до цієї програми пізніше, будуть надавати кредити на реалізацію в Україні проектів енергоефективності та стійкої енергетики українським компаніям, що відповідає певним вимогам.

Програма фінансування стійкої енергетики ЄБРР є продовженням Української програми енергоефективності (UKEEP), в рамках якої через п'ять фінансових посередницьких установ було успішно профінансовано 77 проектів енергоефективності по всій країні в 2007-2013рр.

В рамках одного з таких проектів ЄБРР надав фінансування провідному українському виробнику жирів, маргаринів, соняшникової олії і біопаливних пеллет. Ці кошти були використані для закупівлі нового ефективного обладнання, яке дозволяє компанії економити 9,1 млн. куб. м газу на рік.

Програма UKEEP також створила основу для розвитку ринку вуглецевих кредитів в Україні.

ЄБРР є найбільшим фінансовим інвестором в Україні. Станом на 1 січня 2014р. Банк взяв на себе зобов'язання щодо надання €8,7 млрд. ($11,9 млрд.) у рамках 321 проекту в Україні.Коментарі

Додати коментар


ГОЛОВНЕ на 28 травня 2022, 20:11

Грабувати, охороняти чи торгувати?

Загрузка...

Тест-драйв

закрити
E-mail
Пароль
Також, ви можете авторизуватись через Facebook Facebook login

Якщо ви не зареєстровані, пройдіть цю просту процедуру.